Várjjat Sámi Musea

Váldit oktavuođa

Várjjat Sámi Musea lea Vuonnabađas, Unjárgga gielddas. Musea áimmahuššá Finnmárkku mearrasámekulturhistorjjá, Várjjatguovllus. Erenoamážit deattuha musea duođaštit ja čájehit dujiid olles Sámis.

Musea ođđa váldovisttis, mii huksejuvvui 1994, lea gelddolaš árkitektuvra, árbevirolaš sámiid huksenvuohki lea geavahuvvon.

Váldovisttis gávnnat váldočájáhusa “Mearrasámit”, duodječájáhusa ja dasalassiin gaskabottosaš iešguđetlágán čájáhusat.  

Geasset 2002 lei gárvvis olgošillju gos leat e.e. sávzzaidbuvri, bealljegoahti, áiti, dollastaddansadji, loddegeahčadansajit, luovvi ja mánáid stoahkanšilju.

Várjjat Sámi Musea hálddaša maid Ceavccegeađggi kulturmuitoguovllu – okta daid riggáseamos ja erenoamáš kulturmuitoguovlluin Skándinávias. Gielda eaiggáda ja jođiha musea, ja oažžu maid doaibmadoarjja Sámedikkis.

First Name
Last Name
Email
Message
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

Guossit

Bileahtta 100,-

Mánáide 30,-

Boares olbmuide/studeanta 50,-

Bargiid

Sara A. Smuk
økonomikonsulent
sara.smuk@dvmv.no
Mariann Wollmann Magga
direktør
mariann.magga@dvmv.no
Jonas Johnsen
museabargit
jonas.johnsen@dvmv.no
Jorunn Jernsletten
konserváhtor/gaskkusteaddje
jorunn.jernsletten@dvmv.no
Elle Smuk
Sámigiel gaskkusteaddji
elle.smuk@dvmv.no
Roger G. Persson
fágábargit
roger.persson@dvmv.no
Turid Lindi
fágábargit
turid.lindi@dvmv.no
Ingvild M. B. Pettersen
museahoavdda
ingvild.pettersen@dvmv.no
Scroll to Top